Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 28 maja 2023 roku

14.05.2023 - VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziękujemy wszystkim Osobom, które w minionym tygodniu wzięły udział oraz czynnie zaangażowały się w uroczystości: Mszę św. Prymicyjną i Nabożeństwo fatimskie.

2. Od jutra do środy trwają Kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawniej: Dni Krzyżowe). Zachęcamy do modlitwy o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

3. We wtorek będziemy obchodzić Święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i Patrona Polski, który jest także Patronem Ks. kan. Andrzeja Kurowskiego SAC. Drogiemu Solenizantowi życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask oraz wsparcia św. Andrzeja w pełnieniu kapłańskich posług.

4. W miesiącu maju zapraszamy codziennie do modlitwy podczas Nabożeństw majowych o godz. 17:30. Od najbliższego piątku w ramach tego Nabożeństwa rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy.

5. Dzieci klasy III SP zapraszamy na próby przed uroczystością I Komunii św. w poniedziałek i w środę o godz. 16:00.

6. Młodzież klas VII SPKandydatów do Bierzmowania zapraszamy na katechezę parafialną jutro o godz. 19:00 do salki parafialnej.

7. W miniony wtorek Rektor naszej wspólnoty pallotyńskiej Ks. Marek Chmielniak SAC obchodził 25. rocznicę przyjęcia Sakramentu kapłaństwa w stopniu prezbiteratu. Gratulujemy Jubilatowi oraz wspieramy naszą modlitwą. Ks. Marek do wspólnego dziękczynienia podczas Mszy św. zaprasza nas 24 czerwca br. Więcej szczegółów zostanie podane bliżej tej daty.

8. W sobotę 20 maja o godz. 10:00 przy Centrum Organizacji Pozarządowych przy pl. Marii Skłodowskiej-Curie 1 w Ząbkowicach Śl. rozpocznie się Piknik Charytatywny zorganizowany dla naszego parafianina Michała Kachela, cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną. Organizatorzy zapraszają dzieci i rodziny do wzięcia udziału. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.   

9. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów prasy katolickiej.

10. Idźmy pobłogosławieni przez Boga, który jest Ojcem, przez Syna, który jest Zbawicielem i przez Ducha, który jest Prawdą, by nieść ludziom poczucie pewności opieki Bożej nad nami.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

2017 - Uroczystość I Komunii św. w Parafiiwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • W podziękowaniu za DAR Życia z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi i potrzebne łaski na każdy dzień oraz o uzdrowienie z osteoporozy. Elżbieta
  • Zwracam się do Was z bardzo błagalną prośbą o modlitwę w intencji mojego męża Henryka. O,,cud"uzdrowienia z choroby nowotworowej (czerniaka złośliwego). Z całego serca bardzo Was proszę i błagam o modlitwę..Bardzo proszę...
  • Proszę o modlitwę za Teresę i Andrzeja o Boże błogosławieństwo, zdrowie, siłę i moc na wszystko, co na nas ześle Pan Bóg. Proszę o modlitwę i wyjście z nałogu dla syna Wojciecha
  • Proszę o modlitwę za syna Wiktora: o zdrowie i opiekę Matki Bożej, Trójcy Przenajświętszej, wsparcie Aniołów i Świętych, Dworu Niebieskiego na dalsze lata życia i w godzinę śmierci.
  • Proszę o modlitwę do dobrego Boga o spełnienie moich pragnień i marzeń, jeśli one się podobają Bogu. Bóg zapłać!

więcej »

wyslij intencje »